Çokça merak edilen hangi marka hindistan cevizi kömürü iyidir sorusuna yanıt bulmak için Mya Yeşil Paket Nargile Kömürü incelemesi burada..
 
15. dakikada aşağıdaki fotoğrafı çekip kapattım. Mya yeşil paket küp közlerden 1-2 fotoğraf daha ekleyeceğim.
 
 
 
Mig razor içine koyup demlenmesini bekliyorum .
 
 
 
 
Bu da teste başladığım köşem. Steamulation Shisha çelik takım, mig razor közlük, alpaca bowl phunnel lüle, Mya yeşil küp kömür.
 
 
 

Mya yeşil paketin içimini bitirdim. Bütün markaların testini aynı közlük (mig razor) ile yapacağım. 4 küp yapmıştım aşağıda gördüğünüz gibi , 3 küp köz ile başladım, ısı fazla olduğu için 5. dakika da 2 küp köze düşürdüm,  50. dakika da 2 küp közden yeterli verimi alamamaya başladım, közler küçüldü, haliyle 3 köz ile ısı yeterli gelmedi ve fotoğraftaki gibi aynı anda yaptığım 4. Küp közü koydum, ısı oranı yeterli seviyeye çıktı. 4 küp köz ile devam ettim içmeye ve 1 saat 15 dakika beni götürdü, diğer markaları da aynı şekilde deneyeceğim. Çaplar aynı olduğu için 25x25 mm yeşil Mya ile testi yapmam daha doğru olduğu için teste yeşil kutuyu kullandım. Diğer markalarda aynı çap 72 adetlik kutular çünkü. 


Gelelim yeşil Mya kutunun ayrıntılarına: tatta bozulma yapmadı kömürler, baş ağrısı şimdilik yaşamadım, kömürler yanarken yaptığı koku aşırı değildi fazla koku yapmadı.   Alman markası Black coco yu baz alırsam -bütün markalarda böyle baz alacağım- yarısı seviyesinde koku yaptı diyebilirim. Kül rengi biraz sarımtrak, kül renginin görseli aşağıdaki fotoğrafta. Duman performansı içtiğim sürede iyiydi, yeterli buldum. 15 dakikada kömürler istediğim gibi tamamen yanmıştı, sonrasında içim için nargilede közlüğe koydum. İçim süresinde muhabbet vb. şeyler yapmadım evde tektim ve yoğun şekilde içtiğimi, nargilenin başından kalkmadığımı söyleyebilirim.
Notlarımı alıyorum bütün kömürleri test ettiğimde genel bir liste de yapacağım. Bütün markaları aynı şekilde teste tabii tutacağımdan şüpheniz olmasın. İçimi görsellerle destekleyerek içim süresinde paylaşımlara bugün ki gibi devam edeceğim. Kül rengini içimden sonra her markanın aynı şekilde paylaşacağım. Mya yeşil paket kül rengi yukarıdaki görseldeki gibidir . Sarımtrak ve beyaz ve yer yer gri renklerden oluşuyor. Şimdilik bu kadar.